March 18, 2023


Konspiracionisti Alfred Cako ka habitur me deklaratën e tij të fundit. Cako tha se kryeministri Edi Rama po kërkon t’i zërë vendin Stoltenberg. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg mori postin e kreut të NATO-s në tetor 2014 ndërsa mandati i tij është deri në fund të shtatorit 2022.

“Stoltenbergut i mbaron mandati në shtator të vitit 2022. Rama përvec pozicionit si kryeministër i Shqipërisë gjatë takimit me Blinken në Amerikë do të diskutojë për mundësinë për t’u bërë kreu i NATO-s, një post i lartë dhe shumë prestigjioz”, tha Cako.

Sipas informacioneve, Rama eshte propozuar nga Erdogan per te marre kete pozicion, duke bere qe Shqiperia te kete nje perfaqesues te nivelit shume te larte ne Bote. Alfred Cako zbulon detajin qe nuk pritej: Edi Rama merr postin më të lartë te lakmuar nga liderat boteror

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *