June 9, 2023


Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli lidhur me deklaratë në të cilën thuhej se një ish-zyrtar i kohës së dik taturës e ka takuar ne uzine e telave ne 1988. Postimi i Jozefina Topallit: Dikush me nisi nje link nga nje media shqiptare qe botonte shkrimet e nje ish Sig urimsi te kohes se dik tatures, qe me permendte edhe mua. Sipas tij me paska takuar ne uzine e telave ne 1988 ku sipas tij punoja si dizenjatore.

Nuk e di a ia vlen realisht me i kthy pergjigje, por instikti me thote te bej edhe nje here sqarim. Une nuk kam punuar ku rre ne uzinen e telave. Nuk kam punuar asnje dite. Nuk kam punuar se nuk pranonin qe te punoja as si punetore 3 turnesh per nje arsye te thjeshte: Une kisha biografine e keqe. Xhaxhallaret e mi ishin denuar me vendim Gj ykate me pus hkatim se ishin borgjez e kundra dik tatures.

Per shkak te kesaj as une , as motra ime as vellai im as nuk na lejuan me ndjek studimet, as nuk na lejonin te punonim as si punetore. As me tre turne , as ne uzinen e telit. Kete shpifje e kam degjuar disa here ne parlament nga kunde rshtaret e mi. Ne ate kohe merzitesha dhe nuk e kuptoja si mund te shpifesh pa asnje fakt, asnje prove. Sot ndjej vetem neveri. Falenderoj median per fotot e bukura qe kane perdorur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *