March 26, 2023


Ndihmës Sekretarja amerikane për Çështjet Europiane, Karen Donfried zhvilloi një vizitë në Tiranë ku u takua me kryeministrin Edi Rama.

Zyrtarja e lartë amerikane i dha një tjetër “goditje” Sali Berishës duke theksuar se pozicioni i SHBA është shumë i qartë për ata që janë shpallur “non grata” për korrupsion.

“Sekretari Blinken e shpalli Non Grata Berishen për shkak të akteve të korrupsionit ku ishte përfshirë dhe unë si zyrtare e qeverisë së SHBA, nuk mund të takohem me persona të shpallur non grata. Besoj që pozicioni i SHBA është shumë i qartë”, tha Donfried.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *