June 7, 2023


Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka vizituar Gjirokastrën këtë të diel. Gjatë kësaj vizite me sa duket, ambasadorja ka rënë në dashuri të madhe me qytetin tonë të bukur, Gjirokastrën.

“Të dua Gjirokastër”, ky është mbishkrimi me të cilën Kim ka vendosur që të shoqërojë fotot e bukura të shkrepura në një nga vendet më historik të Shqipërisë.

Ajo ka kryer një vizitë në kalanë e Gjirokastrës dhe ka takuar qytetarë të ndryshëm, me të cilët ka bërë edhe foto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *