March 20, 2023


Me 66 vota pro, 4 kundër dhe 3 abstenim eurodeputetët vlerësojnë angazhimin e palëkundur të Shqipërisë për integrimin europian dhe shprehin mbështetje e qartë për transformimin demokratik të vendit për anëtarësim në BE.

Parlamenti Europian u kërkon vendeve anëtare që në qershor të votojnë PRO negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë.

Ky është superlajmi që mori sot Rama ndërsa në kryeministri ka mbërritur zarfi me “dritën jeshile” drejt Europës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *